El Mouradi El Menzah**** - Hammamet

Хотелот се наоѓа во срцето Yasmine Hammamet свртен накај прекрасната песочна плажа и на само 200м од Carthago Land забавниот парк и терените за голф. Располага со 235 широки и удобни соби со поглед на море, базен или хотелскиот парк.Medina Hamamet (Medina Hammamet), стариот дел на градот е оддалечен 5 км од хотелот, од аеродромот во Тунис е потребно околу 60 мин. возење. Во составот на хотелот се наоѓаат отворен базен со тераса за сончање и бар, затворен базен и базен за деца.


Соби:

Во хотелот има 235 соби елегантно наместени свртени кон морето распоредени на 4 спрата. Сите соби имаат балкон/тераса, телефон, сателитска телевизија, мини бар, клима уреди и бања.


Галерија: