Ipomea Club 4* - Капо Ватикано, Калабрија

Ова е модерен хотелски комплекс, сместен на сама обала, во заливот Santa Maria di Ricadi. Од Тропеа е одалечен 12км, а од аеродромот Terme Lamezia околу 70km.


Соби:

Има вкупно 53 соби, распоредени во 5 згради. Секоја соба има купатило (туш,вц), фен, сат.телевизија, телфон, клима уред, сеф и мини бар. Некои од собите имаат и балкон.


Ресторани и барови:

Освен гланиот ресторан, во кој се служат јадења од национална и локлна кујна, гостите имаат на располагање и ресторан на плажа. Во барот кој има тераса се служат коктели и други освежителни пијалоци.


Содржини:

Хотелот нуди и рент а кар услуга, услуга на перење и пеглаље на алишта, shuttle bus сервис, а во состав на хотелот има и продавница за сувенири.


Галерија: