Roccette Mare 3* - Тропеа, Калабрија

Се наоѓа на приватна плажа, во близина на центарот на Тропеа. Од аеродромот е одалечен 70км.


Соби:

Сите соби и апартмани имаат купатило (туш/вц), фен, ТВ и телефон. Апартманите имаат и кујна.


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот има ресторан, од чија тераса има прекрасен поглед на заливот. Гостите имаат на располагање и снек бар, каде се служат лесни оброци и освежителни пијалоци.


Галерија: