Capo Vaticano Resort Thalasso & Spa 4* - Капо Ватикано, Калабрија

Луксузен хотелски комплекс, на приватна песочна плажа. Се наоѓа во подножјето на 'ртот Капо Ватикано. Од Тропеа е одалечен околу 10 км, а ос аеродромот 70км.


Соби:

Има 121 соба. Сите се убаво уредени и имаат: купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф, мини бар и балкон.


Ресторани и барови:

Пансионските оброци, специјалитети од локалната кујна, слатки и освежителни пијалоци се служат во 2-та хотелски ресторани и 2-та бара, од кои едниот се наоѓа на плажа.


Галерија: