Blue Sea Bugibba 3* - Бугиба, Малта

Хотелот се наоѓа во самиот центар на местото, а од карпестата плажа е одалечен 500м и 19км од аеродромот.


Соби:

Хотелот има вкупно 368 соби. Сите имаат купатило (туш/вц), сат.телевизија, телефон и клима уред. СТУДИО: Дневна соба со комплетно опремена кујна, Купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон и клима уред. АПАРТМАН: Дневна соба со комплетно опремена кујна, купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред и една или две спални соби со по два кревета.


Ресторани и барови:

Покрај главниот ресторан, има пицерија и 2 бара.


Содржини:

Гостите имаат на располагање сеф на рецепција, ТВ сала, цитална, сервис за перење и сушење на алишта, менувачница и интернет центар.


Галерија: