El Mouradi Hammamet***** - Hammamet

Хотелот се наоѓа во центарот на Хамамет, помеѓу заливот и Медина, во низата на хотели на 15 км долгата песочна плажа, во близина на двата познати терени за голф. Има 480 живописни и широки соби идеален е за активен одмор како и за фамилии со деца. Во составот на хотелот се наоѓаат бројно ресторани повеќе пати неделно има акустична музика), кафе бар, бар на базен, бар на плажа, затворен базен, џакузи, сауна, здравствен центар, и салон за убавина (хидро масажа, релаксација), отворен базен. Хотелот има и сала за конференции кое претставува одлично место за организирање на состаноци , семинари и конгреси. Во холот на хотелот на рецепцијата има безжичен интернет конекција. Услугата е на база на полу пансион ( доручек со вечера- шведска маса).


Соби:

Хотелот El Mouradi Hammamet располага со тераса/ балкон кои пружат поглед на околината. бањите имаат фен, во собите има телефон, сателитска телевизија, фрижидер и сеф, исто така сите соби имаат и клима уред.


Содржини:

Доколку сте сместени во хотелот El Mouradi Hammamet на располагање ви се и голем број спортски активности: тенис, Yasmine Голф (27 дупки) и Citrus Голф (45 дупки) , одбојка на плажа, мини голф, пикадо, стрелање. Хотелот поседува модерен центар за терапија, две сауни и козметички салон(педикир, маникир и третман на лице), мини клуб за деца од 5 – 12 години кое секојдневно организира забавни програми.


Галерија: