Canifor 4* - Бугиба, Малта

Стар хотел, на добра локација. Се наоѓа на 150м од шеталиштето кое се протега по капреста плажа, во близина на центарот на Бугиба, бројните продавници, ресторани и барови. Од аеродромот е одалечен 20км, а од локалната автобуска станица само 50м.


Соби:

Има вкупно 170 соби. Сите имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, радио, мини фрижидер и сеф.


Ресторани и барови:

Покрај главниот ресторан, хотелот има пицерија, кафе бар, интернет центар, фризерски салон и рент а кар.


Галерија: