Santana 4* - Кавра, Малта

Хотелот се наоѓа во заливот St.Paul, на 150м од шеталиштетот покрај море. Мала песочна плажа се наоѓа на 900м од хотелот. Поголемиот дел од плажата е покриен со песок, но во морето има карпи. Аеродромот се наоѓа на 20км, а главната автобуска станица се наоѓа во непосредна близина.


Соби:

Има вкупно 200 соби. Сите имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф, мини бар и балкон.


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот има главен и a la carte ресторан со италијанска кујна, бар и инртернет центар.


Галерија: