Topaz 3* - Бугиба, Малта

Хотелот се наоѓа на 700м од центарот на Бугиба и 800м од шеталиштето покрај море и карпестата плажа. Аеродромот е одалечен 18км, а локалната автобуска станица која сообраќа на релација до Валета се наоѓа пред хотелот.


Соби:

Има 326 соби, распоредени во 3 поврзани згради. Сите соби имаат купатило (туш/вц). фен, сат.телевизија, телефон, интернет, клима уред, фрижидер и сеф (со доплата).


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот има ресторан со интернационална кујна и снек бар, интернет центар, менувачница, фризерски салон, продавница и сервис за перење и сушење на алишта.


Галерија: