Il Palazzin 4* - Кавра, Малта

Скромен хотел, кој се наоѓа во мирниот дел на Кавра, на 100 м од главното шеталиште покрај море во непосредна близина на локалната автобуска станица која сообраќа до валета. Од аеродромот е одалечен 18 км.


Соби:

Има 79 соби. Сите имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, мини бар и балкон.


Ресторани и барови:

Во склоп на хотелот има ресторан, бар, сервис за перење и сушење на алишта и менувачница.


Галерија: