Paradise Bay 4* - Мелиха, Малта

Хотелот се наоѓа на крајниот северен дел на островот, на изолирана локација, на неколку минути пешачење од местото на поаѓање на траектот за Гозо, во близина на најубавата песочна плажа на Малта. Гостите имаат на располагање песожна плажа до која се стигнува низ тунел. Од аеродромот е одалечен 28км, а најблиско поголемо место е Mellieha. Со сите места на островот хотелот е поврзан со градски превоз.


Соби:

Сите соби имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, интернет и балкон.


Ресторани и барови:

Во склоп на хотелот има 2 ресторана, 2 бара, сервис за перење и пеглање на алишта, продавница и менувачница.


Галерија: