Carlton 3* - Слиема, Малта

Се наоѓа на самото шеталиште покрај море, преку пат од градската карпеста плажа во Слиема. Во околина на хотелот има бројни продавници, The Point - најголемиот шопинг центар мол на Малта, бројни кафичи, ресторани и барови. Од аеродромот е одалечен 8 км, а пред хотелот има локална автобуска станица која сообраќа до Ст.Џулијанс и Валета.


Соби:

Има вкупно 47 соби. Секоја соба има купатило (туш/вц), фен, клима уред, сат.телевизија, телефон, сеф, интернет и балкон.


Ресторани и барови:

Овој модерен, неодамна реновиран хотел има ресторан, бар и менувачница.


Галерија: