Diplomat 4* - Слиема, Малта

Се наоѓа на самото шеталиште покрај море, и од карпестат плажа го дели улица. Опкружен е со бројни ресторани, пабови и продавници. Автобуска станица која сообраќа до валета Ст.Џулијанс(3км) има пред самиот хотел. Од аеродромот хотелот е одалечен 11км.


Соби:

Хотелот има 11 соби. Секоја соба има купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, радио, мини бар, интернет, сеф и балкон.


Ресторани и барови:

Освен главниот ресторан хотелот има бар, паб, манувачница и рент а кар.


Галерија: