Golden Tulip Vivaldi 4* - Ст. Џулијанс, Малта

Се наоѓа во центарот на Ст.Џулијанс, во непосредна близина на бројните пабови, ресторани, дискотеки и казиното Драгонара. Се наоѓа на 100м од море, а од аеродромот е одалечен 11 км. Градската песочна плажа е на 10 мин пешачење.


Соби:

Хотелот има 263 соби. Секоја соба има купатило (када/туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, интернет и мини бар.


Ресторани и барови:

Хотелот има 3 ресторани, 2 барови, салон за убавина, театар, менувачница и продавница.


Галерија: