Be hotel Ex Bay Street 4* - Слиема, Малта

Градски хотел, реновиран во 2015 година. Се наоѓа во склоп на трговски центар, во близина на Casino и hard Rock кафето, опкружен со продавници, дискотеки, пабови и барови. Од градската песочна плажа е одалечен само 70м во заливот St.George, а од аеродромот 11км.


Соби:

Хотелот има 13 студија, апартмани и соби. Сите имаат куаптило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф (со доплата) и мини бар.


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот има ресторан, 2 барови, фризерски салон и салон за убавина, менувачница и интернет центар.


Галерија: