Dolmen Resort 4* - Кавра, Малта

Хотелот се наоѓа на сопствена плажа - Amazonia, на 16км од Валета и 25км од аеродром. Покрај хотелот е и градската песочна плажа, а во близина има автобуска станица.


Соби:

Има 382 соби. Сите имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, радио, интернет, сеф и мини бар.


Ресторани и барови:

Покрај главниот ресторан, хотелот има a la carte и ресторан на плажа, 6 барови, 1 покрај базен, казино, ноќен клуб, рент а кар, менувачница и сервис за перење и сушње на алишта.


Галерија: