Seashells Resort at Suncrest 4* - Кавра, Малта

Пријатен, реновиран, фамилијарен хотел кој се наоѓа на самата обала, на самото шеталиште по кое со 10 минутно пешачење се стигнува до центарот на градот. Од Слиема е одалечен 15км, а од аеродромот 20км. До карпестат плажа и морето води подземен премин. Пред хотелот има автобуска станица кој сообраќа до Валета.


Соби:

Има 434 соби. Сите имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, радио и мини бар.


Ресторани и барови:

Хотелот има неколку барови и ресторани, интернет центар, продавница, сервис за перење и рент а кар.


Галерија: