Preluna Hotel &Spa 4* - Слиема, Малта

Хотелот се наоѓа преку пат од приватната карпеста плажа на самото шеталиште долго 3км. Од аеродромот е одалечен 8км и 4км од главниот град Валета.


Соби:

Сите 280 соби се со поглед на море или на градот, и имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, интернет, апарат за чај и кафе, клима уред, сеф и мини бар.


Ресторани и барови:

Хотелот има главен и 2 a la carte ресторани со италијанска и јапонска кујна, 2 бара, интернет центар, продавница, фризерски салон и менувачница.


Галерија: