Mellieha Bay 4* - Мелиха, Малта

Хотелот се наоѓа на песочна плажа во заливот Мелиха (Mellieha) на северниот дел на островот, опкужен со градина, а во непосредна близина се наоѓа и една од најпознатите песочни плажи во заливот Ghadira. На 300м од хотелот има автобуска станица. Од местото Мелиха и местото на поаѓање на траектот за Гозо и Комино се одалечени 3 км. Од аеродромот е одалечен 32 км.


Соби:

Има 313 соби. Секоја соба има балкон со поглед на море, купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, радио, сеф, клима уред и мини бар.


Ресторани и барови:

Хотелот има ресторан, 5 барови од кои еден е покрај базен и еден на плажа, дискотека, интернет, просторија за друштвени игри и фризерски салон.


Галерија: