Cavalieri 4* - Ст. Џулијанс, Малта

Хотелот се наоѓа на сама обала, на велезот на Portomaso марината, во близина на локалната автобуска станица, шеталиштето и центарот на ноќниот живот, Paceville. Од аеродромот е одалечен 11км.


Соби:

Хотелот има 258 пространи соби. Секоја соба има купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф, мини бар и интернет.


Ресторани и барови:

Покрај ресторанот, хотелот има бар, интернет центар, менувачница, рент а кар и продавница за сувенири.


Галерија: