Le Meridien St.Julians Hotel&Spa 5* - Ст. Џулијанс, Малта

Хотелот се наоѓа на височина со поглед на заливот Baluta во Ст.Џулијанс, на неколку минути од Слиема. Од аеродромот е одалечен 11км, а во непосредна близина на хотелот се наоѓаат бројни кафулиња, ресторани и дискотеки. Нема своја плажа.


Соби:

Хотелот има 276 соби. Сите имаат купатило (када/туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, радио, интернет, мини бар, прибор за чај и кафе и балкон.


Ресторани и барови:

Во соатв на хотелот има главен ресторан, познатиот La Bajja a la catrte ресторан на последниот спарт на хотелот со панорамски поглед на Ст.Џулијанс и заливот Baluta, 3 барови, продавници, фризерски салон и менувачница.


Галерија: