Fortina Hotel 4* - Слиема, Малта

Сместен е во самиот центар на Слиема, на сама обала со поглед на Валета, во непосредна близина на автобуската станица и пристаништето од кое траектите сообракјаат до Валета. Од аеродромот е одалечен 10км, а најновиот тргосвски центар е на само неколку метри одалеченост од хотелот.


Соби:

Сите 200 соби имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, апартат за чај и кафе, клима уред, интернет, сеф и мини бар.


Ресторани и барови:

Во склоп на хотелот има 5 ресторани со различни интернационални кујни, 3 барови, фризерски салон, менувачница, рент а кар, продавница за сувенири и сервис за перење и пеглање.


Галерија: