Intercontinental Malta 5* - Ст. Џулијанс, Малта

Се наоѓа во центарот на Пацевил (Paceville), центарот на ноќната забава, на 100м од сопствената песочна плажа во заливот Ст.Џорџ Беј (St.Georges Bay). Од аеродромот е одалечен 11км. Покрај хотелот има кино и куглана, а преку улица и трговски центар.


Соби:

Има 451 соба. Сите се елегантно уредени. Сите соби имаат куаптило (када/туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, радио, клима уред, интернет, пегла, сеф, мини бар, апарат за кафе и чај и балкон.


Ресторани и барови:

Освен 4-те ресторани со различни интернационални кујни и 3-те бара, хотелот во својата понуда има фризерски салон, рент а кар, сервис за перење на облека, менувачница, клуб за деца и продавница.


Галерија: