Aquis Riviera Resort & Spa 4* - Кавра, Малта

Популарен хотел, на северот на островот, на мирна и по малку изолирана локација. Од морето и од карпестат плажа го дели улица. најголемата песочна плажа на островот е одалечена 2,5км, како и терминалот на траектот за островот Гозо. Градскиот превоз до Слиема, Валета и најблиското место Мелиха (5км) е во непосредна близина. Од аеродромот е одалечен 21км.


Соби:

Има вкупно 250 соби. Секоја соба има купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф, мини бар и балкон.


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот има ресторан со отворена тераса и поглед на морето и островите Комино и Гозо. Исто така има лоби бар, лонџ бар и интернет центар.


Галерија: