Radisson Blue Resort & Spa Golden Sands 5* - Голден Беј, Малта

Најлуксузниот Хотел на Малта, сместен на карпа каде се пружа на Голден Баеј (Golden Bay) и обалата. Хотелот има 2 плажи, карпеста која се наоѓа пред хотелот и до која се стигнува по скали или со лифт, и друга уредена песочна плажа на неколку минути од хотелот. Од аеродромот е одалечен 20км, 28км од Валета до каде вози Shuttle bus, со доплата.


Соби:

Хотелот има 332 пространи соби, модерно уредени. Сите соби имаат луксузно купатило (каде/туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, мини бар, сеф, интернет, прибор за чај и кафе и балкон.


Ресторани и барови:

Врвни специјалитети се сервираат во 4-те елегантни ресторани, а лесни оброци, освежителни пијалоци и слатки се служат во 6 барови, по еден покрај базен и на плажа. Од дополнителните содржини хотелот има фризерски салон, менувачница, продавница за сувенири, весници и накит, сервис за перење и сушење на алишта и рент а кар.


Галерија: