Hilton 5* - Ст. Џулијанс, Малта

Се наоѓа во центарот на Ст.Џулијанс (St.Julians), на обалата на карпеста плажа, во марината Портомасо (Portomaso), во близина на кафичите, пабовите, рестораните, дискотеките и Драгонара казинот (Dragonara Casino). Од Слиема е одалечен 3км, а од аеродромот 11км.


Соби:

Хотелот има 410 модерно опремени соби кои имаат купатило (када/туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, радио, апарта за чај и кафе, интернет, мини бар и балкон.


Ресторани и барови:

Луксузиниот хотел во својот состав има 5 ресторани кои нудат различни интернационални кујни, 4 барови, менувачница, рент а кар и сеф на рецепција.


Галерија: