Westin Dragonara Resort 5* - Ст. Џулијанс, Малта

Еден од најлуксузните хотели во центарот на Ст. Џулијанс (St.Julians), сместен на сама обала. Опкужен е со кафичи, ресторани и клубови, на само 3,5 км од Слиема и 11км од аеродромот.


Соби:

Секоја од 340-те модерно опремени соби има купатило (када/туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, радио, интернет, мини бар, сеф, апарат за кафе и чај и балкон.


Ресторани и барови:

Освен 3-ре ресторани со понуда на домашна и интернационални кујни и 3-те барови, во понудата на хотелот има казино, салон за убавина, фризерски салон, продавница, менувачница, рент а кар, сервис за переље и пеглање на алишта и чување на деца.


Галерија: