JS Alcuid Mar 4* - Playa de Muro, Mallorca

Се наоѓа во местото Playa de Muro на периферија на националниот парк Albufera, на 150 м од плажа. Од центарот на местото е одалечен 1км, а од аеродромот околу 60км.


Соби:

Има 216 соби. Секоја соба има куаптило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред, сеф, мини бар и тераса.


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот има ресторан со понуда на јадења од домашна и интернационална кујна, како и снек бар покрај базенот. Гостите имаат на располагање и користење wi-fi интернет, продавница, ТВ сала, рент а кар, наем на велосипеди, како и услугата на перење на облека и лекар.


Галерија: