Playa Esperanza 4* - Playa de Muro, Mallorca

Хотелот се наоѓа на плажа, во близина на Albufera паркот, недалеку од Алкудија и Полонеса. Од аеродромот е одалечен околу 60км. Се препорачува за фамилијарен одмор.


Соби:

Има вкупно 332 соби. Секоја соби има куаптило (туш/вц), фен, телефон, сат.телевизија, клима уред, мини бар, wi-fi интернет, сеф и балкон.


Ресторани и барови:

Хотелот има ресторан во кој се служат внимателно избрани јадења од домашна и интернационална кујна, како и 2 барови, од кои 1 е покарај базен. Во состав на хотелот има интернет центар, сервис за перење и сушење на облека, рент а кар служба, фризерски салон и продавница.


Галерија: