Hipocampo Palace 5* - Calla Millor

Луксузен хотелски комплекс, кој опфаќа повеќе од 19.000 м2 убаво уреден парк со медитерански растенија. Се наоѓа на околу 2 км од центарот на местото Calla Millor и 150 м од песочната плажа. Од аеродромот е одалечен оклу 70км. Го препорачуваме на гости кои сакаат луксуз и одмор во мирна средина.


Соби:

Хотелот има 203 убаво уредени и комфорни соби, од кои секоја има купатило (туш/вц), фен, телефон, сат.телевизија, клима уред, сеф, мини бар, wi-fi интенет и балкон.


Ресторани и барови:

Хотелскиот ресторан нуди разновиден избор на јадења како од локалната така и од интернационалната кујна. Во баровите се служат најралични коктели и освежителни пијалоци.


Содржини:

Гостите имаат на располагање менувачница, рент а кар и сервис за перење на облека.


Галерија: