Aparthotel Ferrera Beach 3* - Cala Ferrera/Cala d'Or

Модерен апартхотел, идеален за фамилијарн одмор. Се наоѓа на источниот брег на островот, во областа Кала Дор, 2км од центарот на самото место, во заливот Ферера. Од плама е одалечен 63 км, а од аеродромот 60км.


Соби:

располага со 72 модерно опремени апартмани, кои се состојата од спална соба, дел за дневен престој, опремен кујнски дел и балкон. Секој апартман има купатило (туш/вц), фен, клима уред и wi-fi интернет.


Ресторани и барови:

Во состав на хотелот се наоѓа "Al Aqua" ресторанот, а покрај рецепцијата се наоѓа и продавница.


Галерија: