Pinero Tal 3* - El Arenal

Хотелот се наоѓа во центарот на Аренал, на 300м од плажа. Од Палма е оддалечен 14км, а од аеродромот 8км.


Соби:

Има вкупно 198 соби. Секоја соба има купатило (туш/вц), фен, телефон, сат.телевизија, сеф и балкон.


Содржини:

Освен ресторан, хотелот има и бар, ТВ сала, сервис за перење на облека, менувачница, рент а кар и интернет центар.


Галерија: