Beach Whala 3* - El Arenal

Хотелот е реновиран на почетокот на 2014 година. Се наоѓа во летувалиштетот Аренал и од плажа го дели шеталиште. Од Палма е оддалечен 15км, а од аеродромот 7км.


Соби:

Хотелот има вкупно 300 соби. Сите имаат купатило (туш/вц), фен, сат.телевизија, телефон, клима уред и балкон.


Ресторани и барови:

Освен ресторан, хотелот има и бар покрај базенот. Од дополнителните содржини, гостите имаат на располагање интернет и сеф на рецепција.


Галерија: