El Mouradi Skanes**** - Skanes

Хотелот се наоѓа во регионот Сканса (Сканес), на плажа, покрај два голф терени. Има 402 двокреветни, 53 трокреветни соби и 43 апартмани, три ресторани, четири бара, Маорско кафе, снек бар. Услугата е на се вклучено на база шведска маса. Одличен избор за активен фамилијарен одмор со деца. Хотелот Ел Моуради Сканес 4* се наоѓа на плажа, на 5км од аеродромот во Монастир и 4 км од центарот на градот Сус . Во овој хотел најчесто престојуваат фамилии со деца и сите оние кои сакаат одмор во питома и тивка атмосфера, во близина на грандиозни маслинови градини кои постојат уШте од Римскиот период. Услугата е на база се вклучено - појадок, ручек и вечера - шветска маса, доцен појадок и попладневна ужина. За љубителите на голфот, во близина има терен со 18 дупки, Палм Линкс, а теренот Фламинго Голф одалечен е 12 км.


Соби:

Хотелот располага со 402 двокреветни, 53 трокреветни соби и 48 апартмани. Сите соби имаат клима, балкон/тераса, комплетно опремено купатило, директен телефон, САТ ТВ, мини бар и сеф.


Содржини:

Монастир (Монастир) се наоѓа на централното крајбрежје на Тунис, во областа Сахал. Во минатото рибарско градче, а сега познат туристички центар со 40 илјади жители. Градот Монастир е изграден на рушевините на некогашниот римски град Руспина. Во него се наоѓа добро сочуваниот Рибат, кој се користел за на време да се забележат непријателските бродови. Рибат е познат и по тоа што бил локација за снимање на филмот "Брајановото житие", Монти Пајтон. За љубителите на голфот, има два терени со 18 дупки, кои се простираат помеѓу палми и маслинки и отворени се кон море.Во Монастир се наоѓа аеродромот Монастир Интернатионал Аирпорт, со летови кон сите Европски метрополи.


Галерија: