El Mouradi Mahdia***** - Mahdia

Хотелот El Mouradi Mahdia 5* се наоѓа во срцето на Махдиа во туристичката зона, на прекрасната песочна плажа. Од аеродромот во Монастир е одалечен 40 км, а од градт Сусе 60 км. Хотелот ви нуди луксузен смештај на една од најубавите плази на медитеранот. Положбата на хотелот ви пружа можност га ги разгледате главните занимливости на градот како сто се заливот, стариот дел на градот, музејот и плоштадот. Хотелот располага и со приватна плажа, отворен и затворен базен, wellness центар, барови, ресторани и тениски терени.


Соби:

Хотелот располага со 330 двокреветни соби 34 апартмани за млади. Сите соби имаат клима уреди, тераса или балкон, комплетно опремена бања, директна телефонска линија, сателитска телевизија, мини бар и сефови.


Галерија: