Ammon Zeus ***+ - Касандра

Kallithea, на плажа, 85км Солунски аеродром. Во срцето на ноќниот зивот и на песочна плажа.“Ammon Zeus” влезе во историјата како прв хотел кој е изграден на Халкидики. Реконструиран е во 2000г. И се наоѓа на една од нјубавите плази на Халкидики со плитка вода при самото влегување за оние почетниците и со длабока вода само на неколку чекори за искусните пливачи. Хотелскиот базен е многу близу до кристално чистото море и е прекрасен за уживање со пијалок во рака. Хотелот денеска располага со 112 стандардни соби и 14 семејни соби.


Соби:

Клима, Фрижидер, фен, ТВ


Ресторани и барови:

Кафебар, Теретана,рестотан, лежалки и чадори за сонце, сопртови на вода.


Содржини:

Теретана, отворен базен,


Галерија: