Apolamare ***** - Касандра

Ханиоти , на плажа, 90км од Солунски аеродром. Нов и знимлив, на плажа. Нов хотел во популарното летувалиште ханиоти. Дизајниран е во барок стил и се наоѓа на самата обала. Има 87 соби и suita кои се одликуваат со свежина и луксуз. Секој детаљ во хотелот е смислено поставен за да гостите би се осекале што по удобно.Сите соби имаат балкон и она што им го обетуваат на своите гости е опуштеност и приватност. Услугата е исклучително квалитетна во елегантниот ресторан и лежерно уредените барови. Во текот на денот хотелор располага и со анимациони програми за деца.Хотелот се наоѓа на популарната лажа Ханиоти и е во центарот на ова летувалиште кое претставува совршено место.


Соби:

Клима , фен, сеф, телефон ,ТВ


Ресторани и барови:

кафебар,бар покрај базенот, ресторан,


Содржини:

теретана, интернет, отворен базен,


Галерија: