Aristoteles Holyday Resort & Spa **** - Атос

3км до центарот на Ouranoupolis, 113km од Солунскиот аеродром. Водено уживање за деца и возрасни.Хотелот Aristoteles е отворен во текот на целата година.Се наога на 50м од прекрасната песочна плажа до која се доаѓа преку подземен премин. Морето е тиркизно плаво и кристално чисто. Хотелот има 235 соби со прекрасен поглед кон Егејското море и Света Гора. Собите се просторни и се прилагодени за фамилјарни одмори.Децата ѓи обозаваат тобоганите со олимписка големина кои ѓи користат и родителите. Со кратка прошетка лесно се стига до центарот на Ouranoupoli каде се наогаат бројно барови и ресторани.


Соби:

клима, балкон, купатило, Фризидер, фен, телефон, ТВ


Ресторани и барови:

бар на плажа,кафебар,


Содржини:

конференциска сала, теретана, затворен базен, интернет, отворн базен,бар покрај базенот,ресторан,Спа центар,таверна


Галерија: