Chrousso Village ***** - Касандра

плажа 400м, Paliouri 1700m, 120km Solun.Хотелот Chrousso Village го добил своето име по плажата на која што се наоѓа која пратставува едно од бисерита на Халкидики, а се наога на чекор она овие прекрасни природни убавини. Комлекс на судија и апартмани распоредени во ниски згради на 4 хектари земјисте опкружени со зелени градини. Има вкупно 159 соби со големи балкони. Гостите можат да уживаат во разновидните активности, а најмалите да се забавуваат во детскиот мини клуб.


Соби:

клима, балкон, кујна, фен, телефон, ТВ


Содржини:

кошарка, отворн базен, пингпонг, сеф, тенис, одбојка.


Галерија: