Hotel Sol Magalluf Park*** - Мајорка

Хотелот Sol Magalluf Park е лоциран на 150 метри од Magalluf плажата и во близина на шопинг квартот. Во близина на Magalluf спортскиот центар, 2 км од Аква Парк, 3 Голф терени , 15 км од Палма де Мајорка, 26 км од аеродром, 35 км Cartuja de Valldemosa.


Соби:

422 соби, 364 двокреветни соби и 58 еднокреветни; можност за 3 лежај,голем лежај на барање и можност за конектед соби; балкон; бања; тавански вентилатор климатизер; сат.ТВ; директен телефон; сеф (со доплата).


Ресторани и барови:

климатизиран ресторант; кафетерија; бар на плажа; снек бар на тераса; лоби бар.


Содржини:

2 базени (1 детски); целодневна анимација; мини клуб за деца; пинг понг; Magalluf паб со диско и караоке; ТВ сала.


Галерија: