Eagles Palace & Spa ***** - Атос

2км од центарот на Ouranoupolis, 113км од Солунскиот Аеродром. Eagles Palace се наоѓа на западната обала од третиот крак на Халкидики, и на само 2 км од традиционалното Грчко место Ouranoupolis. Член е на здружението “Small Luxury Hotels of the world” и им нуди на сите гости комбинација од луксуз и традиционална Грчка атмосфера. Сите 165 соби одушевуваат со елегантност. Лежалки и чадори за сонце се поставени низ селата плажа како и услуга на плажа која можат да ја добијат со притискање на едно дугме кое се наоѓа на чадорот за сонце. Во позадината на плажата се наоѓа базен со бар, а малце понатака и романтична тераса со поглед на море каде можат да се поробаат инзвонредните специјалитети.


Соби:

клима, балкон, банјарка, купатило, фрижидер, фен, интернет, сеф, телефон, ТВ.


Ресторани и барови:

Бар на плажа, кафебар, ресторан.


Содржини:

пешкири за плажа, конференциска сала, теретана, отворен базен, бар кај базен, бутик, продавница за накит, мини маркет, спа центар,


Галерија: