Krotiri Resort **** - Касандра

плажа Салоникиоу 30м, пиргадики 7км, Агиос Николаос 9 км, Солун 110 км. “Пријатно изненадување ” Сопственикот на хотелот е градежен техничар со што се објаснува и фактот што овој хотел има толку пространи соби и удобен мебел со изузетен стил.Посебен дизајнерски пристап е присутен насекаде-од минимално модерен надворечен изглед до чувство на сопствен дом во внатрешниот простор. Хотелот се простира на 15.000m² и има директен излез на плажа кој е погоден за деца.Морето е бистро и топло, со тиркизно плава боја на водата, по кое е Ситонија позната.Се издвојува и со исклучителната услуга, која го издвојува овој хотел од многу други и има директен излез на плажа кој е погоден за деца.


Соби:

Клима, балкон, купатило, ЛЦД ТВ,мини бар,сеф, WI-FI (без доплата)


Ресторани и барови:

ресторан,бар, бар на плажа,


Содржини:

базен 2,детски базен,


Галерија: