Meliton Deluxe Thalasoterapy & Spa ***** - Ситониа

Неа Мармарас 2км, солунски аеродром 118 км. ”Eдинствена дестинација” Многу е тешко со малку зборови да се опише Порто Карас ресортот. Тоа претставува институција во историјата на грчката хотелска индустрија, мит на угостителството покрај море кој на гостите им нуди разни искуства, а не само одмор. Целосно функционално опкружување и скоро неограничен број на активности за љубопитниот патник. Од самиот почеток, овој ресорт го посетуваат познати личности од светот на уметноста и политиката. Поседот со планта. Плантажата од 45.000 маслинки во својата содржина вклучува повеќе комплекси:курсеви на голф и тенис, марина која има 315 чворови за јахти,конгресен центар,Спа центар и винарска визба која е една од најмодерните винарии изградена во Грција , на 47,500 хектари .Хотелот е проектиран од познатиот архитект Валтер Гропиус,основоположник на школата “БАУХАУС“. Има 480 соби,простарни холови, ресторани и ходници, рсторани ибарови. Гостите можат да уживаат во новиот Таласотерапија и Спа центар. најголемиот во Југоисточна Европа.(4.700 м²).


Соби:

клима, балкон, купатило со фен за коса, мини бар, ТВ сателитскипрограм, сеф (без доплата), телефон.


Ресторани и барови:

два бара , бар на плажа, бар покрај базен,два ресторани,


Содржини:

голф, гимнастичка сала (без доплата), продавница за накит, мини маркет, мини клуб, паркинг,јавање, СПА (без доплата), таверна, безжичен интернет (со доплата).


Галерија: