Olimpion Sunset***** - Касандра

Skala Fourka, на плажа, од Солун 90км ”Апсолутна рамномерност на плажа” Италијанскиот дизајн доминира во овој луксузен грчки хотел. Од секоја од 60-те пространи соби со големи тераси, се нуди прекрасен поглед на плажата и бескрајното Егејско море. Внатрешноста на хотелот е комбинација на елеганција и стил, песочната плажа зрачи со ист дух со лежалките кои имаат бели меки душеци и големи чадори. Без сомневање местото е иделно за одмор. По желба на гостите хотелот организира возење со глисер и обиколка на заливот. Sky барот на покривот на хотелот е омилено место за време на залезот на сонцето, а пиано барот во градината на хотелот на гостите им нуди да уживаат во погледот на Егејското море со пијалок и мирна музика. За љубителите на барови, таверни и продавници е центарот на местото во близина на хотелот


Соби:

• Клима уред • Собни папучи и бањарка • Сателитски ЛЦД ТВ • Сеф (без доплата) • Телефон во собаи купатило • Купатило со фен за коса • Фрижидер • CD/DVD • WiFi интернет (без доплата)


Ресторани и барови:

• Бар (3)• Ресторан (2)


Содржини:

• Базен • Лежалки и чадор на базенот (бесплатно) • Пешкир за плажа (без доплата) •Сала за семинар • Сет за плажа • Спа (со доплата)


Галерија: