Oceania Club ***** - Неа Муданиа

Nea Moudania, 3м од плажа, 61км од Солун. “Стилско Ultra All Inclusive искуство”.Лоциран е во заливот, со градба на амфитеатар на рид кои полека се спушта по долга песочна плажа, Oceania Club на свиоите гости им нуди преубав поглед на Егејското море и планината Олимп. Располага со 298 соби со медитерански и истовремено модерен стил. Со оглед дека хотелот е дел од корпорацијата Сани високиот стандард на услуга и дизајн се секогаш присутни. Со својата ultra all inclusive програма хотелот ги исполнува речиси сите потреби и барања на посетителот и преставува право место за одмор во стил „Easy Living“. Покрај тоа, баровите и кафулињата лоцирани на Nea Moudania се наоѓаат на неколку стотина метри од хотелот.


Соби:

• Клима уред • Апарат за кафе и чај • Балкон • DVD/CD • Купатило со фен • Бањарка • Мини бар • Сателитски програм • Сеф (без доплата) • Телефон


Ресторани и барови:

Бар (3),Бар на плажа,Ресторан (4)


Содржини:

Базен за бебе, Базен,Базен за дете,Спа центар (без доплата).


Галерија: