Philoxenia Bungalows *** - Ситониа

Psakoudia, 150 m од плажа, 80 km Солун ”Економичен и фамилијарен хотел” Опкружен со борови и маслинки ,на само неколку минути одење пеш од плажата, PHILOXENIA BUNGALOWS им нуди на гостите можност да за време на годишниот одмор бар за миг да се вратат во природа.Хотелот е составен од 11 двоспратни згради со вкупно 155 соби во мирен амбиент полн со зеленило. PHILOXENIA е направен како фамилијарен хотел и до денес се носи со таква услуга.Името на хотелот на Грчки значи гостољубивост ,а тоа се осека и во самиот хотел.Храната се спрема во домашна кујна која ја една од карактеристиките на хотелот,како и градината која е преполна со цвеќиња по балконите,и зеленила кои го скриваат ресторанот правејки дебела сенка .Собите се едноставни и со традиционален грчки изглед.


Соби:

клима,телефон,фрижидер,бања со фен за коса ,ТВ-сателитски програм


Ресторани и барови:

кафе бар покрај базенот,


Содржини:

базен, лежалки и чадори покрај базенот (бесплатно), детско игралиште, сефови (со доплата),


Галерија: