Polis *** - Касандра

Hanioti, 200м од плажа, 90км од аеродром Солун.”Економичен и комплетно реновиран”. Хотелот Polis се наоѓа во центар на Ханиоти, неколку минути пеш од градска плажа. Комплетно е реновиран во 2010год. Има 56 едноставни соби кои сепак поседуваат се што е неопходно за удобен одмор. Удобен хотел во срцето на градот полн со живот, со голем избор на ресторани, таверни, барови од различен тип, како и многубројни бутици и продавници за сувенири.


Соби:

• Клима уред • Балкон • Купатило со фен за коса • ТВ сателитски програм • Фрижидер


Ресторани и барови:

Ресторан • Бар


Содржини:

Лифт


Галерија: