Porto Sani Village ***** - Касандра

Sani, 5км од Nea Fokaia, 8км од Afitos, 77км од Солун “Елегантен амбиент со примеси на домашна атмосфера” Сите suite соби во хотелот Porto Sani Village имаат дискретен луксуз и високо ниво на естетика. Се наоѓаат во околина на Sani ресортот, околу марината, Porto Sani Village им нуди на посетителите спокојство во приватен клуб, спа центар и задоволства за гурманите. Располага со 103 ниско градени вили во околина кои се наоѓаат стилизирани suite соби кои се декорирани со рачно изработен мебел, платна и ткаенини кои го одразуваат духот на Медитеранот. Хотелот нуди многубројни можности за забава, спорт и жива музика.


Соби:

• Клима уред • Апарат за кафе и чај • Балкон • DVD / CD • Купатило со фен за коса • Мини бар • Сателитски ТВ програм • Сеф (без доплата)


Ресторани и барови:

• Бар-ресторан покрај базен • Ресторани (2)


Содржини:

• Лежалки и чадор на базенот (бесплатно) • Сала за вежбање (без доплата)• Интернет просотрија • Масажа и терапија (без доплата) • Паркинг • Пешкир за плажа (без доплата) • Спа центар (без доплата) • Сервис за пеглање и перење • Сет за плажа (без доплата) • Превоз во комплексот


Галерија: