Hotel Sol Antillas Barbados**** - Мајорка

Хотелот Sol Antillas Barbados е лоциран покрај плажа, наспроти Magalluf залив. 2 км од Poniente голф терени, 5 км од Golf Bendinat, 14 км од Палма де Мајорка, 26 км од аеродром и 35 км Cartuja во Valldemosa.


Соби:

два објекти, со вкупно 757 соби: Antillas со 329 соби и Barbados со 428 соби, 20 Family соби 2+2; балкон; комплетно опремена бања; климатизер; сат.ТВ; директен телефон; рум сервис.


Ресторани и барови:

непушачки ресторант; бар; снек бар; бар на плажа.


Содржини:

4 базени (3 отворени со дел за деца и 1 затворен со топла вода); големи тераси опколени со богати градини; целодневни спортски активности, следени од професионални аниматори; Kid’s Clubs, во зависност од возраста на децата со професионални аниматори; најразлични вечерни програми; тениски терени (со доплата); фитнес центар (со сауна и масажа- со доплата); школа за нуркање; Flintstones Fun Park-целодневна анимација за деца, уживајќи со Flintstones јунаците под надзор на професионални аниматори за деца.


Галерија: