Sani Beach Hotel**** - Касандра

Sani, 5 км од Nea Fokaia, 8км од Afitos, од Солун 77км Хотелот се наоѓа на прекрасна плажа која гостите ги остава без здив. Располага со 475 современи комфорни соби и широк спектар на активности и забава за сечиј вкус. Со спектакуларен поглед на Егејското море, посетителите можат да уживаат во морето и 7км долгата плажа. Покрај хотелот се наоѓа рид со византиска кула каде се оджувааат концерти и фестивали од различен тип. Во близина на комплексот и хотелската зграда се наоѓа и Sani марината.


Соби:

• Клима уред • Апарат за чај и кафе • Балкон • Dvd/Cd • Купатило со туш и фен за коса • Мини бар / фрижидер • Сеф (без доплата) • Сателитски ТВ програм • Телефон


Ресторани и барови:

• Бар на плажа (2) • Ресторани(3)


Содржини:

• Базен • Лежалки и чадор на базенот (бесплатно)• Детски базен • Мини клуб • Мини маркет • Ноќен клуб • Паркинг • Пешкир за плажа (без доплата) • Продавница за накит • Сет за плажа (без доплата) • Спа центар (без доплата)


Галерија: